Sexformatika na základnej škole – hurá

Autor: Viera Číková | 19.3.2012 o 12:52 | Karma článku: 16,59 | Prečítané:  4837x

Máte 9 ročné dieťa, ktoré sa teší na hodinu Informatiky? Tento rok mu škola pripravuje milé prekvapenie. Ako darček pri otvorení e-mailovej schránky mu priamo v schránke na @centrum.sk poskytne také utešené čítanie, ako "5 omylov orálneho sexu", "4 polohy pri milovaní", "Vysokoškolské prostitútky" ...

Čo slovo napovie, to profesionálna fotografia doplní. Doba je rýchla, život je krátky a zbesilý, preto mu o týždeň rozšíria obzor o tituly Žena, ktorá podviedla 1000 mužov, Neuveriteľné veci, čo dokáže vagína, Znamenia, že ste dobrá v posteli, Ste vinníkom vy, že nemá erekciu... Buďte si istý, že ak bulvárne noviny a televízia zameškali čokoľvek v sexuálnom deformovaní vášho dieťaťa, na hodine Informatiky si chýbajúce informácie naštastie doplní.


Chceme byť predsa moderní, dokonca postmoderní, ako by si želal otec projektu Infovek. Slovak Telekom  našťastie podpísal zmluvu, stihli to už v roku 2010, na 38 miliónov eur a ešte nejaké drobné. Hoci na Slovensku a údajne aj inde vo svete práve zúrila hospodárska kríza, internet si zo školy odpojiť nedáme! Neprajná odborná verejnosť túto zmluvu napadla, a tak sa dohodli iba na 28 miliónov eur a nejaké drobné naviac.


Potrebujete pre svoje dieťa učebnice už v septembri? Pch! Načo? My, moderní až postmoderní a hlavne postindustriálni* rodičia nechceme učebnice. Šlabikár? Nie! Matematika? Načo! My chceme internet! E-mailové stránky, chat a facebook. Že nám učebnice dodáte asi tak do decembra? Nevadí, nerobte si starosti, páni učitelia, my sme chápaví. A štrajky, tie sa na Slovensku vyhlasujú iba kvôli platom.

Ste tradiční a zaostalí, chcete pre svoje dieťa učebnicu už v septembri? V čase hospodárskej krízy?
Kde by sme na to vzali peniaze? Všetko je predsa na nete.


Chcete svoje dieťa vychovávať? No dovoľte, škola ho predsa jasne usmerní, čomu sa má na    n e t e    vyhýbať. A vaše poučené dieťa si určite na internete neotvorí nič nevhodné a hlavne určite nepotvrdí klávesom že má 18. A keby? Život je teraz taký. Musí vedieť, čo ho čaká!


Preč s učebnicami! My chceme internet! Vyskakujúce reklamy a nekonečná riava erotiky a primitivizmu, to je náš postmoderný štýl. Nechceme, aby sa naše deti nudili s ceruzkou a perom. Zakážme detské nožnice! Preč s pastelkami. Klávesy, klávesy, dotyk a myš.


Tradiční, straťte sa v histórii, nás táto hystéria baví.

 

 

 

--------------------------

* Pozri Filozofia projektu Infovek, tu - voľné parafrázovanie

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?