Sexformatika po tretie a teraz vážne

Autor: Viera Číková | 21.3.2012 o 12:01 | (upravené 21.7.2012 o 22:35) Karma článku: 8,06 | Prečítané:  1681x

Vopred upozorňujem, že toto čítanie nie je pre fanatických lobistov IT. Nemusia to čítať. Doba je na ich strane. Tretia časť Sexformatiky je žiadosť a sťažnosť.

Toto nie je virtuálny svet. Toto je realita. Toto je príbeh o dobe, o našej (ne)vnímavosti, o tom, ako sme si zvykli nekriticky prijímať rozhodnutia INÝCH vo svojich vlastných životoch. V momente, ako som ho pred vás predložila, už je to aj príbeh o vás a o vašich deťoch, našom školstve a internetovom prostredí, ktoré nie je nastavené pre maloleté dieťa.

Nasledujúce riadky nadväzujú na "Záznam o priebehu rodičovskej vizity v žiackej učebni informatiky na ZŠ", ktorý bol zverejnený v mojom predchádzajúcom článku na tomto blogu Sexformatika po druhé alebo ako to všetko začalo. Podotýkam, že na moje podania som do dnešného dňa nedostala odpoveď.

Žiadosť

Vážená pani riaditeľka,

nakoľko som ku dnešnému dňu nedostala odpoveď na skutočnosti, ktoré sa preukázali pri mojej rodičovskej vizite v žiackej učebni informatiky (pozri Záznam o priebehu rodičovskej vizity v žiackej učebni informatiky, ďalej iba Záznam), a to, že vo vašej žiackej učebni informatiky sa žiak v rámci vyučovacej hodiny Informatika mohol dostať k nevhodným obsahom, ktoré môžu ohroziť jeho mravnú výchovu a narušiť jeho prirodzený psychický vývin, žiadam:

·    Vysvetliť, prečo sa pripájate v rámci vyučovania Informatiky na verejnú informačnú sieť (internet), keď nie je zabezpečená taká bezpečnosť pripojenia, aby sa žiak (dieťa) nedostal k nevhodným obsahom, ktoré môžu ohroziť jeho mravnú výchovu a narušiť jeho prirodzený psychický vývin.

·    Kým sa situácia dostatočne neprešetrí a nevysvetlí, žiadam od Vás predbežné opatrenie, aby sa hodina Informatiky vyučovala bez pripojenia na verejnú informačnú sieť.

·    Žiadam, vzhľadom na zistené skutočnosti (viď Záznam), prehodnotiť celú koncepciu učenia Informatiky, so zreteľom na možný negatívny dopad skutočnosti, že sa žiak dostal v rámci vyučovacej hodiny Informatika k nevhodným obsahom v jeho vlastnej školskej e-mailovej schránke a tieto neboli blokované (viď Záznam).

·    Žiadam písomne informovať všetkých rodičov žiakov Vašej školy, že v rámci hodiny Informatiky si žiaci Vašej školy vytvorili e-mailovú schránku na doporučenie učiteľa o. i. aj na centrum.sk, že došlo k takémuto skutkovému stavu, a že sa žiak vo vlastnej e-mailovej schránke pravdepodobne stretal s nevhodnými obsahmi, ktoré každá e-mailová schránka vytvorená na centrum.sk obsahuje. Že to boli obsahy erotického charakteru spracované bulvárnym štýlom a vybavené fotografiami. A že ak žiak odo dňa vytvorenia a navštevovania e-mail schránky vykazuje zmeny správania, že to môže byť spôsobené nevhodnými obsahmi, s ktorými sa vo vlastnej e-mailovej schránke stretal - či už na školskom, alebo aj inom p. c. (viď Záznam).


Sťažnosť

Vzhľadom na sled udalostí, popísaných v Zázname, vyslovujeme sťažnosť voči faktu, že bolo nášmu synovi, t. č. žiakovi štvrtého ročníka vašej Základnej školy, doporučené a umožnené v rámci školského vyučovania Informatiky,  vytvorenie jeho osobnej e-mailovej schránky na verejnej informačnej sieti (internete) bez nášho rodičovského povolenia.

Náš syn sa stretal v jeho vlastnej e-mailovej schránke, ktorú ste mu doporučili a umožnili vytvoriť v rámci vyučovania na centrum.sk, podľa nášho rodičovského názoru, s veľmi nevhodnými obsahmi, ktoré môžu ohroziť jeho mravnú výchovu a narušiť jeho prirodzený psychický vývin.

Proti tomuto postupu protestujeme.

Vzhľadom na riziká a úskalia verejnej informačnej siete (internetu) si my rodičia vyhradzujeme právo rozhodnúť, kedy a z akého dôvodu bude nášmu synovi dovolená akákoľvek komunikácia a taktiež akákoľvek prezentácia v rámci verejnej informačnej siete.

Podané 9.3.2012

 

Povoľujem diskusné fórum. Hoci po tom, čo predviedlo pár krikľúňov v prvých dvoch častiach, by som to mala zatrhnúť. Ešte sa vykričte.

Občas je v diskusii aj názor, za ktorým je človek so zdravým úsudkom. A aj keby sa tam ozval len jeden jediný, aj pre neho mi diskusné fórum stojí za to povoliť. A musím povedať, že Vás je tam viac. Ďakujem. Držte sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?